Başarı Hikayeleri – Tarihçe"Kilometre Taşlarımız"

KISACA NE YAPTIK ? - NEYİ FARKLI YAPTIK ?

1992 yılında;
Türkiye'de ilk kuyumculuk odaklı yazılım firmasını kurduk. Muzaffer Engin ve Levent Sekban tarafından temelleri atıldı.


1993 yılında;
Türkiye'de kuyumculukta ilk defa "barkodlu sistem"i kullandırdık.


1995 yılında;
Sadece yazılım geliştirme değil bilişim çözüm ve hizmetleri alanına da odaklanmaya karar verdik ve bu konudaki kurumsal faaliyetlerimize başladık. M&L Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd Şti. resmi olarak faaliyete geçti.


1997 yılında;
M&L AKDENİZ Antalya'da kuyumculuk sektörüne yönelik program kurulum hizmetlerini Antalya'daki ilk sektöre odaklı bilişim firması olarak başlattık.


1998 yılında;
İlk Türk Kuyumculuk Portalı JEWELCITY’i faaliyete geçirdik. Sektörü internetle buluşturduk.


2000 yılında;
Tüm yazılımlarımız Wındows’a geçti.


2002 yılında;
Nuruosmaniye'deki yeni binamızda faaliyete geçtik.


2003 yılında;
Kuyumculuk sektörü çok geniş bir taramadan geçti ve sektörün çeşitli alt gruplarına yönelik 9 değişik program modülü oluştu. Her firmanın yaptığı işe odaklı çözümlerle firmamız daha çok tercih edilir hale geldi. Altın-Pırlanta-Gümüş-Taş ve İmalat Toptan Perakende anlamında tek ve çok kullanıcılı kurumsal ortamlarda çözümler geliştirildi. Bu çözümler kurumsal vizyonumuzla ve sektörün desteği ile daha da artarak gelişecektir.


2004 yılında;
Eğitim merkezimiz, faaliyete geçti ve ilk kuyumculuk otomasyonları eğitimleri verilmeye başlandı. Turistik bölge centerlar için Büyük CENTER Çözüm paketi üretildi ve ilk sistem kuruldu. Antalya bölgesi kullanıcı adedimiz 300’e yakın firmaya, Türkiye'de 2000 kullanıcıya ulaştı.


2005 yılında;
www.mlshop.biz adlı E-ticaret sitemizi kurduk ve müşterilerimizin hizmetine sunduk. Avantajlı ve güvenli alışverişi hizmete internet yoluyla da devam ettik.


2006 yılında;
Kuyumcukent şubemiz faaliyete geçti. Aynı yıl Ankara Bölge Şubemizin temelleri atıldı. Uzaktan erişimli Network sistemleri kurumlarına başlandı ve kurumsal çözümler geliştirildi. Türkiye’de ilk dünyada 2. kez AGES projesi adı altında Kuyumculukta RFID uygulaması geliştirildi ve uygulandı.


2007 yılında;
Temmuz'da Ankara Bölge Şube ve Ana Çözüm Bayimiz faaliyete geçti. Net platformunda yeni programımız, mobil cihaz uygulamaları mevcut platformda yeni versiyonumuz MLJEWEL7.WİN (27.versiyon) çıktı ve tüm sektörün hizmetine sunuldu.


2008 yılında;
ISO 9001 belgesine sahip tek kuyumculuk yazılımı üreticisi olduk. Yazılımlarımız İngilizce'ye çevrildi ve yurtdışında da kullanılmaya başlandı.


2009 yılında;
Yerelde kullanılan programa tanıtılan modellerin anında internet ortamına aktarılarak; internet ortamında sipariş almayı ve bunların yereldeki programa aktarılmasını sağlayan MLJEWEL.NET projesini hayata geçirdik. M&L MOBILE projesi de faaliyete geçti


2010 yılında;
Programımızın İngilizce'den sonra Arnavutça versiyonu da kullanıma hazırlandı. 30 ülkede ve 80 ilde toplam 5000 kullanıcıya ulaştık.


2011 yılında;
M&L JEWEL10 versiyonumuz çıktı. ML Arge Yazılım geliştirme departmanımız genişledi.


2012 yılında;
M&L AGES sisteminin Yeni Versiyonu olan Etiketlerle MLAGES uygulaması yeniden ve etkin bir şekilde faaliyete geçti. Uhf Rfid etiket teknolojisindeki gelişmeler MLAGES çalışmamıza yansıdı.


2013 yılında;
Almanya, Meksika, Honkhong, Mısır Dubai, İngiltere, Fransa, Hollanda, İtalya, Azerbaycan gibi ülkelerde çok sayıda kullanıcılarımız oldu.


2014 yılında;
MLYazılım IOS tabanlı Tablet Programlarını geliştirme kararı alıp nihai hedefte Web Tabanlı programlarını ve Masaüstü programlarını ve tablet programlarını birleştirmek için yazılım geliştirme faaliyetlerine başladı. 2014 te M&L Yazılım Kuyumcukent teki yeni ve kalıcı mağazasına taşındı


2015 yılında;
MLJEWEL11. Adlı programımız çıktı.


2016 yılında;
MLAKADEMİ adı Altında Eğitim Merkezimiz Nuruosmaniyede faaliyete geçti. Amacımız:Yazılımlarımızı doğru kullanan personel yetiştirip ,bunu da Sektöre kazandırmaktır.


2017 yılında;
MLWEbrapor,MLweb katalog ,MLJewel Tablet adlı web ve Ios tabanlı tablet programlarımız çıktı 2017 Yılında MLAKDENİZ şubemiz ile anlaşma imzalanarak aynı isim altında Çözüm ortağımız haline geldi.


2018 yılında;
Yeni Tablet Tabanlı ve Web tabanlı projelerimiz çıktı ve kullanılmaya başlandı.


2019 yılında;
MLJEWEL Programımız Türkiye de 81 ilde, Dünyada 36 ülkede Kullanıcı firma sayımız 6000 e yaklaştı. MLYazılım Merkez Nuruosmaniye, Şube Kuyumcukent İstanbul - MLAKDENİZ -Antalya ve MLANADOLU - Ankara Çözüm ortaklarıyla Türkiye Ve Dünya genelinde Kuyumculuk sektörüne program anlamında Liderliğini sürdürmektedir.


2020 yılında;
MLAKADEMİ adlı Eğitim Portalımız ile köklü değişiklikler ve çeşitlenen hizmetleriyle sektöre yeni bir vizyon katmayı Hedefliyoruz Amacımız kuyumculuk Sektöründe Yazılımı iyi kullanan Nitelikli Personel sayısını arttırmaktır. Jewelturk ve Jewelcity projelerimizle, B2b ve e-ticaret alanında yeni geliştireceğimiz çözümlerle Türk Bilişim Sanayinin öncü firmalarından biri olacağız.


2021 yılında;
Pandemi döneminde zor zamanlarda uzaktan çalışma ortamında, müşterilerimize hizmet ve destek vermeye devam ettik. Bu dönemde ML Jewel 12 Adlı Ana Programımızda kapsamlı değişikliklere giderek güncellemelere başladık.


2022 yılında;
Tekrar normal çalışma hayatına geri döndüğümüz bu yılda ML IPAD JEWEL, ML IPAD SİPARİŞ, ML IPAD PEŞİN SATIŞ, ML IPAD SAYIM, ML WEB RAPOR Mobil program uygulamalarımızı geliştirerek kuyumcu dostlarımızın hizmetine sunduk.


2023 yılında;
ML E-FATURA, ML VERİMLİLİK RAPORU Gibi özel çözümlerimizin yanında, ayrıca bu sene en az 3 yıl sürecek İnternet ve Mobil Ortam Masaüstü uygulamalarımızı tek mecrada birleştiren geleceğin dev projesine başladık.


2024 yılında;
ML JEWEL 12 programımız ML JEWEL 24 olarak güncel haliyele karşınızda olacak. HEDEF 2030.

Mutlu yarınlara Akıllı, Bilgili, Hazır ve Aydınlık girmek dileğiyle.

Önceki Sayfaya Dön