MLBarkod Sistem Çözümü Kuyumcular İçin Barkod Etiketleme Çözümleri

Kuyumcular İçin Barkod Etiketleme Sistem Çözümü


MLBarkod Sistem Çözümleri Nedir? Nelerden Oluşur?

Kuyumcular İçin M&L Yazılım tarafından geliştirilmiş Barkod Etiketleme Sistem Çözümüdür. MLBarkod Sistemininin içinde sistemi oluşturan 4 parça bulunur.

1) M&L Kuyumcu Programları: MLSet, MLPerakende, MLDiamond veya MLGold Erp
2) Barkod Etiket Yazıcı: Zebra Barkod Yazıcı modelleri veya muadilleri
3) Kuyumculuk etiketleri: Orijinal veya orijinale yakın yerli üretim kuyumculuk etiketleri; ısı, ışık ve sudan etkilenmez olup tamamen kuyumculuk için üretilmiş rulo halinde etiketlerdir. 1 ruloda 1250 adet vardır. Bu etiketlerin şeridine de ribbon adı verilir. 1 rulo ribbon ile 5000 adet etiket ( 4 rulo kullanılabilir. Standart beyaz renkli etiketlerin yanında, altı çizgili, sarı altın ve gümüş renginde etiketler de mevcuttur. Bunun yanında firmanıza özel baskılı etiket de yapabiliriz. Barkod yazıcı, ribbon ve etiket birbiri ile uyumlu olmalıdır.
4) Barkod Okuyucu: Kablolu veya kablosuz barkod okuyucular vasıtası ile ürünler toplu bir şekilde sayılır, ürünün vitrin stoku ile bilgisayar stoku barkod okuyucularla kontrol edilir. Perakende mağazalarda ise bunun yanında müşterilerine düzgün ve sağlıklı aynı zamanda standart ve hızlı fiyat vermek için bu sistem bankolarda kullanılır. Satışta güvenilirlik ve hız sağlar.

MLBarkod Sistem Çözümünü,Kuyumculuk üretim sektöründe altın ve pırlantalı mamul üretici, toptancı ve ihracatçıları kullanır.
Toptan kuyumculuk sektöründe altın ve pırlanta toptancı ve ihracatçı firmaları,Gümüş toptancıları ,Perakende kuyumculuk sektöründe ise altın ve pırlantalı mamul satan perakende firmaları ve mücevherat mağazaları, gümüş Perakendecileri tarafından kullanılan, M&L Yazılım Sistem çözümümüzün adı MLBarkod Sistem Çözümüdür.

Hangi Tip Firma Hangi Tip Kuyumcu Programı ve Kuyumcu Çözümü Kullanır ?

Bu bölüm, hızlı bir şekilde firmanızın çözümlerimizden hangisine ihtiyacı olduğunu ortaya koymak için hazırlanmıştır.
M&L Yazılım Ekibi, kuyumculuk sektörünün çeşitli ihtiyaçlarına göre M&L Kuyumculuk Programları adı altında Yazılım paketleri ve Sistem çözümleri geliştirmiştir.
M&L Kuyumculuk Program ve Çözümleri 4 ana kategoride toplanmıştır;

M&L Kuyumculuk Programları Kategorileri

M&L Kuyumcu Programları – (Masaüstü)
M&L Web Çözümleri
M&L Mobil Programlar
M&L Özel Çözümler M&L programları ile beraber kullanılan donanımların da olduğu bir program, sistem ve hizmetler bütününe de M&L Kuyumculuk Otomasyonları ve Sistem Çözümleri adını verdik. Buna göre kısaca, M&L Sistem Çözümleri de 3 ana kategoriye ayrılır.

M&L Sistem Çözümleri Kategorileri

MLBarkod Çözümleri
MLAges-Rfid Çözümleri
MLSertifika-Katalog Çözümleri

M&L Yazılımın Kuyumculuk için geliştirdiği Programlar, Kuyumculuk Firmalarının faaliyet tipine göre ise, Toptan - İmalat - İhracat Programları ve Perakende - Toptan - Zincir Mağaza Programları şeklinde 2 ana bölümde incelenir.

M&L Kuyumculuk Programları; imalat, toptan, perakende ve orta büyük ölçekli kuyumculuk firmalarında kullandırılmakta ve firmaların çalıştığı ürün gruplarına göre çeşitli kullanım alanları yaratmaktadır. Bunun sonucunda programlarımız, ana modül ve ek modüllerden oluşmaktadır.
Hangi tip firmada, hangi ana programları ve çözümleri kullanabileceğinizi yandaki menüden inceleyebilirsiniz. M&L Kuyumcu Programları, M&L Web Çözümleri, M&L Mobil Programlar, M&L Özel Çözümler adlı programlarımızı ve MLBarkod, MLAges Rfid, MLSertifika-Katalog, adlı temel kuyumculuk otomasyonlarımızın içeriklerini, linklerine gidip detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgiyi ise, firmamıza göndereceğiniz firma bilgilerinizi ve belirttiğiniz isteklerinizi içeren " Bilgi Talep Formu " tarafımıza ulaştıktan sonra en kısa zamanda alabilirsiniz.


MLBarkod “ Ürünlerinize Kimlik Katar ”