MLE-Fatura-E-Döviz

E-Fatura - E-Defter - E-İrsaliye - E-Arşiv Entegrasyonları

MLE-Fatura Nedir?

Tüm e-Fatura mükelleflerine e-Arşiv Fatura zorunluluğu getiren, e-Fatura ciro baremini 5 Milyon TL'ye indiren ve e-İrsaliye ile beraber diğer e-Belgelerde yükümlülük şartlarını değiştiren yeni tebliğ resmi gazetede yayımlandı. Bununla birlikte M&L Yazılım olarak siz değerli müşterilerimize bu konudaki hizmetlerimizi sunuyoruz. 26 yıldır kuyumculuk sektörüne hizmet veren firmamız, bugüne kadar oluşturmuş bilgi bikirimiyle e-fatura, e-arşiv ve e-irsaliye konusunda sizlere net ve anlaşılır çözümler sunuyor. Özellikle firma sahiblerinin kafasında olan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için; firmaların yapması gereken işlemleri sıralamıştır.ML E-Dönüşüm Nedir?

Tüm e-Fatura mükelleflerine e-Arşiv Fatura zorunluluğu getiren, e-Fatura ciro baremini 5 Milyon TL'ye indiren ve e-İrsaliye ile beraber diğer e-Belgelerde yükümlülük şartlarını değiştiren yeni tebliğ resmi gazetede yayımlandı. Buna göre Temmuz 2020 ye kadar yukarıdaki şartlara haiz her bi firma bu sisteme geçecektir. Bununla birlikte M&L Yazılım olarak siz değerli müşterilerimize bu konudaki hizmetlerimizi sunuyoruz. 28 yıldır kuyumculuk sektörüne hizmet veren firmamız, bugüne kadar oluşturmuş bilgi birikimi ile e-fatura, e-arşiv ve e-irsaliye konusunda sizlere net ve anlaşılır çözümler sunuyor. Özellikle firma yöneticilerinin kafasında olan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için; firmaların yapması gereken işlemleri sıralamıştır.


Bu Kapsamda Yapılması Gerekenler

Kuyumculuk sektöründeki çoğu firma ( üretici, toptancı, perakendeci ) mali müşavir hizmetlerini veya resmi muhasebe hizmetlerini dışarıdan farklı bir firmayla yaptırmaktadır. Bu firmaların bir çoğu müşterilerine yanlış veya eksik bilgi vermektedir.

Detaylı bilgilendirme için mutlaka bizimle irtibata geçiniz.

Bizden bilgi almadan e-arşiv, e-fatura ve e -irsaliye hizmeti satin almayınız.

Gelirler İdaresi Başkanlığından yapılan duyuru sonrasında mutlaka faturalarınızın e-arşiv fatura olarak alınması ve kesilmesi gerekmektedir.

Özellike 5000 TL ve üzeri firmanıza kesilen faturalar veya firmanızın kesmiş olduğu faturalar e-arşiv faturası olmak zorundadır. Bu sebepten dolayı aşağıdaki cezaların firmanıza kesileceğini unutmayınız.


Vergi Usul Kanunu 353.Maddesi uyarınca elektronik belge olarak düzenlenmesi gerekirken Maliye Bakanlığınca belirlenen zorunlu haller hariç olmak üzere kâğıt olarak düzenlenmesi ve alınması durumunda... 513. No.lu VUK Genel Tebliğ ile belirlenen 2020 rakamlarına göre aşağıdaki miktarda ceza uygulaması söz konusu olacaktır.

Belge başına uygulanacak ceza tutarı 350 TL
Her bir belge için belge nevine ilişkin olarak her bir tespit için toplam ceza 18.000 TL
Her bir belge için belge nevine ilişkin bir takvim yılı içinde kesilecek toplam ceza 180.000 TL
İlgili kanun maddesi cezai yaptırımları sadece belgeyi düzenleyen bazında değil belgenin alıcısı bazında da yani çift taraflı uygulanmasını öngörmektedir.

E-Fatura - E-Defter - E-İrsaliye - E-Arşiv Entegrasyonları M&L Yazılım tarafından Haziran 2020 de hazır hale getirilmiştir.

MLE-Fatura, M&L Kuyumcu Programları ile entegre çalışabilmektedir. Daha detaylı bilgiyi ise, firmamıza göndereceğiniz firma bilgilerinizi ve belirttiğiniz isteklerinizi içeren "Bilgi Talep Formu" tarafımıza ulaştıktan sonra en kısa zamanda alabilirsiniz.


MLE-Fatura-Döviz “ İşte Yeni Muhasebeciniz “